ŚRODEK NA PLEŚŃ: KIEDY DZWONIĆ DO EKSPERTA?

Oprócz usunięcia pleśni należy również zidentyfikować i usunąć przyczynę wilgoci.

Środek na pleśń. Pleśń jest jednym z najczęstszych problemów w pomieszczeniach. Oprócz stęchłego zapachu pleśń jest również szkodliwa dla zdrowia, szczególnie dla osób starszych lub dzieci, dla których układ odpornościowy nie jest już rozwinięty lub nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Wiele dotkniętych osób próbuje samodzielnie usunąć pleśń, ale powyżej pewnego poziomu pleśń musi być leczona przez specjalistę.

SAM USUŃ PLEŚŃ IXOX TO POMOCNY ŚRODEK NA PLEŚŃ

Do pewnego stopnia pleśń możesz usunąć sam. Federalna Agencja Środowiska wyjaśnia w swoim przewodniku po pleśni, że można samemu usunąć grzyb na ścianie do wielkości 0,5 m2. Ponadto może to być jedynie powierzchowny atak pleśni. Jeśli usuwasz pleśń we własnym zakresie powinieneś być pewien, że nie jesteś na nią uczulony. Jeśli usuwasz pleśń, to powinieneś być odpowiednio ubrany. Przeprowadź oględziny całego mieszkania, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się pleśni. Ponadto Federalna Agencja Środowiska zaleca pracę z jak najmniejszą ilością pyłu, na przykład zawsze woląc wycieranie na mokro niż odkurzanie na sucho. Niezależne usuwanie pleśni należy również przeprowadzić jeśli jednoznacznie zidentyfikowałeś przyczynę pleśni, ponieważ jeśli przyczyna nie zostanie usunięta, pleśń może ponownie powstać po usunięciu. Przyczynę można przypisać niewłaściwemu zachowaniu wentylacji i ogrzewania, ale przyczyną mogą być także wady konstrukcyjne uszczelnienia lub izolacji.

Man shocked to mold a kitchen cabinet.

ŚRODEK NA PLEŚŃ. JAKI WYBRAĆ?

Jeśli w mieszkaniu jest pleśń, ludzie po prostu kupują spray przeciw pleśni o nazwie IXOX. ze sklepu z narzędziami i myślą, że pleśń została całkowicie usunięta. Zastosowanie substancji chemicznych powoduje zabicie pleśni na powierzchni. Powoduje także to, że zarodniki pleśni są rozprowadzane w powietrzu w pomieszczeniu. Mogą wówczas przyczepiać się i rosnąć w innych miejscach. Federalna Agencja Środowiska odradza także stosowanie substancji chemicznych, takich jak spraye przeciw pleśni, i koncentruje się na badaniach przyczyn oraz trwałym i profesjonalnym usuwaniu pleśni.

ŚRODEK NA PLEŚŃ. PRZYCZYNA PLEŚNI

Jako podstawa do formowania pleśni zawsze wymagana jest pewna ilość wilgoci. Jednym z powodów powstawania pleśni jest kondensacja na zimnych powierzchniach ścian. Poprzez odpowiednią wentylację i ogrzewanie lub instalację płyty klimatycznej można znacznie zminimalizować ryzyko powstawania pleśni. Inne możliwe przyczyny wzrostu pleśni to uszkodzenie przez wodę lub wadliwe uszczelnienia budynku. Korekta tych przyczyn powinna zdecydowanie zostać przeprowadzona przez specjalistyczną firmę, aby uniknąć ewentualnych szkód wynikowych.

Wniosek: 

Pleśń można teoretycznie usunąć do pewnego stopnia. Jednak Federalna Agencja Środowiska odradza również samodzielne usuwanie pleśni. Ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się zarodników pleśni w powietrzu w pomieszczeniu jest bardzo wysokie. Zastosowanie substancji chemicznych, takich jak spray przeciw pleśni, jest również wątpliwe, ponieważ pleśń jest usuwana tylko powierzchownie. Najważniejszą rzeczą oprócz czystego usunięcia pleśni jest identyfikacja przyczyny, którą może podjąć tylko specjalista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *