Szara pleśń. Pleśń w mieszkaniu? Kup IXOX i działaj!

Szara pleśń. Nasze wskazówki, jak trwale usunąć pleśń

Czarna pleśń?, Zółta pleśń? A może szara pleśń?. Kto nie odkrył pleśni we własnym domu? Forma tworzy się bardzo szybko i może pojawić się w dowolnym miejscu na twoich 4 ścianach. Czy chcesz wiedzieć, jak trwale usunąć pleśń w mieszkaniu bez niszczenia otoczenia? Nasza prezentacja pokazuje w skrócie, jakich trików można użyć do usunięcia pleśni i jak się zachować w przypadku pleśni.

Szara pleśń

Szara pleśń. Dlaczego powinienem usunąć pleśń w mieszkaniu?

– Pleśnie są szkodliwe dla zdrowia: zarodniki pleśni mogą dostać się do dróg oddechowych przez powietrze, wywołując reakcje alergiczne i choroby układu oddechowego. Każdy, kto jest stale narażony na silne zanieczyszczenie pleśnią, szkodzi zdrowiu.
– Pleśń jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia, ale również wygląda brzydko na ścianach, meblach i oknach . Przede wszystkim należy usunąć pleśń, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zarodników pleśni. Nawet jeśli dotknięty obszar początkowo wydaje się mały, pleśń rozprzestrzenia się szybko i może atakować i niszczyć otaczający obszar.

Wszystkie informacje w skrócie – nasza prezentacja pokazuje, jak prawidłowo usunąć pleśń z mieszkania i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Jak prawidłowo usunąć pleśń w domu

Jeśli odkryłeś pleśń, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się pleśni :

1.Tragen koniecznie stosować ochraniacz zębów , aby utrzymać błonę śluzową nie pochodzą z zarodników pleśni w kontakcie i nie trzeba wdychać toksycznych gazów. Możesz uzyskać to niedrogo w aptekach, drogeriach lub sklepach ze sprzętem.

2. Środki domowe lub klub chemiczny? To jest pytanie. Specjalne środki do usuwania pleśni, tak zwane środki zawierające podchloryn, należy stosować ostrożnie, ponieważ przeciążają one drogi oddechowe. Nieznaczny wzrost pleśni można również łatwo usunąć za pomocą alkoholu lub kombinacji wodoru i tlenu . Takie domowe środki szybciej odparowują i mniej atakują środowisko. W sklepach ze sprzętem i drogeriach można również uzyskać zwykłe środki czyszczące do chloru do usuwania pleśni .

3. Jeśli usuniesz pleśń z tapety, upewnij się, że czasami cała tapeta jest usuwana, a powierzchnia musi być poddana obróbce, aby forma nie wróciła. Jeśli zauważysz zarażenie pleśnią w kafelkach w łazience, możesz również użyć odpornego na pleśń silikonu, aby ponownie zalać dotknięte nim płytki.

Prawidłowe ogrzewanie i wentylacja są niezbędne, jeśli chcesz zapobiec pleśni w mieszkaniu. Pleśń jest powodowana przez wilgoć , dlatego powinna być regularnie wentylowana z mieszkania. Nie wystarczy, jeśli otworzysz lub pochylisz okna. Przeciwnie: wymiana powietrza z uchylnego okna nie wystarczy, aby całkowicie odnowić powietrze. Tylko obszary wokół okna stygną, a tworzący się kondensat może powodować ponowne tworzenie się pleśni .

Przewietrzyć poprawnie

Można odpowiednio przewietrzyć, otwierając okna i drzwi całkowicie na kilka razy przez 5–10 minut kilka razy dziennie i najlepiej upewnić się, że zostaną przeciągnięte. Nawet w niskich temperaturach, mgle i deszczu powinieneś zdecydowanie przewietrzyć w ten sposób i ponownie włączyć ogrzewanie po odpowietrzeniu.

Szara pleśń. Prawidłowe ogrzewanie

Nawet jeśli nie jesteś w mieszkaniu w ciągu dnia, nigdy nie powinieneś pozwalać, aby wszystkie pokoje całkowicie ostygły . Najlepiej wybrać ustawienie termostatu, w którym mieszkanie jest trwale lekko ogrzewane. W przypadku większości grzejników byłoby to ustawienie od 2 do 3. Również w przypadku oszczędzania energii lepiej jest równomiernie ogrzewać zamiast włączać i wyłączać grzejnik kilka razy dziennie – wymaga to jeszcze więcej energii.
Twoje grzejniki nie powinny być zasłonięte zasłonami lub meblami, w przeciwnym razie nie będą odpowiednio oddawać ciepła otoczeniu.

Ciekawe fakty na temat pleśni

Pleśń jest mikroorganizmem, który potrzebuje wilgoci, tlenu, ciepła i dobrej pożywki. Zarodniki pleśni szczególnie lubią kolonizować kurz, tapety, dywany, drewno, farby ścienne, ubrania, ziemię lub żywność. Wilgotne ściany stanowią idealną pożywkę dla pleśni , dlatego najczęściej znajduje się ją w mieszkaniu w łazience i kuchni. Na początku można go rozpoznać tylko po małych okrągłych zielonkawych kropkach, lisach . Następnie powoli rozprzestrzenia się w kółko i może wyrosnąć na większy trawnik grzybowy. Nie powinieneś czekać tak długo, aby walczyć z pleśnią!
Wśród ponad 150 000 znanych rodzajów pleśni istnieją następujące popularne formy:

Czarna pleśń
– ok. Znanych jest 40 rodzajów czarnej pleśni
– Najczęściej spotykane na owocach, warzywach i zbożach
– Zamieszkuje tapetę, ściany lub szafki, mówi się o niej także jako: grzyb na ścianie
jeśli warunki życia są dobre – Prowadzi do reakcji alergicznych w bezpośrednim kontakcie z ludźmi nadwrażliwymi

Zielona pleśń
– najbardziej znana i najbardziej rozpowszechniona pleśń na świecie
– Tworzy truciznę, która wyniszcza ludzki układ odpornościowy
– lubi występować w budynkach i w zalewaniu gleby, zwłaszcza gdy w pobliżu grzejników występuje wysokie wytwarzanie ciepła. Znana także jako pleśń na ścianie lub pleśń w mieszkaniu.

Czerwona pleśń
– znana również potocznie jako pleśń piekarnicza, ponieważ lubi rosnąć na zbożach i produktach zbożowych
– często infekuje materiał zawierający celulozę, taki jak drewno, tektura i tapetę papierową
– wywołuje choroby układu oddechowego, dlatego podczas jej usuwania konieczne jest noszenie maski

Żółta pleśń
– znana pod nazwą „Klątwa faraona” z powodu wpływu pleśni w wykopaliskach archeologicznych. Występuje często jako grzyb na ścianie.
– Rośnie na pokarmach skrobiowych, ale jest słabo rozpowszechniona ze względu na wysokie standardy higieny
– Może być bardzo niebezpieczna i prowadzić do niewydolności serca i raka wątroby
– Stosowana z alkoholem, nadtlenkiem wodoru lub zwalcza inne formy

Nawiasem mówiąc: pleśń często pojawia się w domu jako późna konsekwencja szkód spowodowanych przez wodę. W przypadku niewystarczającego leczenia uszkodzenia przez wodę ryzyko wzrostu pleśni jest wysokie. Dlatego powinieneś podjąć działania w tym przypadku i natychmiast zgłosić uszkodzenie wody w ubezpieczeniu zawartości gospodarstwa domowego , które wkroczy i ureguluje uszkodzenie. Tak więc pleśń nie może się dalej rozprzestrzeniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *