Pleśń na meblach, jakim preparatem ją usunąć?

Jakim preparatem usunąć pleśń na meblach?

Pleśń na meblach. Usuwanie pleśni z mebli

Pleśń na meblach. W świecie usuwania pleśni może się wydawać, że skupiamy się tylko na usuwaniu pleśni ze ścian lub stałych elementów w domu, ale co z przedmiotami, które nie są zakotwiczone do ścian lub podłóg?

Zgadza się. Mówię o meblach w twoim domu i, niestety, może on pomieścić pleśń, podobnie jak ściany piwnicy lub sufit na poddaszu.

Pleśń nie ma nic przeciwko temu, gdzie żyje, dopóki ukrywa dwie potrzebne rzeczy: wilgoć i źródło pożywienia. Oznacza to, że twoja kanapa, stolik do kawy, a nawet malowane ramki do zdjęć są potencjalnymi domami dla pleśni, jeśli nie jesteś ostrożny, ale nie panikuj.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Pleśń na meblach. Wzrost pleśni w ogóle

Zarodniki pleśni są wszędzie wokół nas. Jest to naturalnie występujący organizm, a kiedy każdego ranka wychodzisz za drzwi, istnieje prawie 100% szans, że pleśń wyrosnie gdzieś w odległości spaceru.

Problem pojawia się, gdy pleśń staje się nieco natrętna i przenosi się na trawę i do domu.

Pleśń może rosnąć na każdej porowatej powierzchni, a drewniane nogi twojego ulubionego krzesła nie są wyjątkiem. Może ucztować na samym drewnie i przetrwać wilgoć zatrzymaną w drewnie, jeśli kiedykolwiek było mokre.

Tak więc, próbując skrócić ten rozdział, oto dwie rzeczy, które pleśń wymaga do życia: źródło pożywienia (może to być wszystko, od drewna, przez ubrania, papier, kurz i zanieczyszczenia) i wilgoć.

Jeśli masz te dwie rzeczy, masz idealny dom na pleśń. Teraz przejdźmy do części, jak ją usunąć.

Pleśń na meblach. Usuwanie pleśni

Za każdym razem, gdy masz do czynienia z pleśnią, zawsze najważniejsze są odpowiednie środki ostrożności. Jeśli odkryłeś pleśń na meblach, dokładnie sprawdź otaczający ją obszar, aby zobaczyć, czy pleśń rozprzestrzeniła się na inne obszary. Jeśli odkryjesz więcej pleśni, niż początkowo sądzono, nie powinieneś próbować jej usuwać samodzielnie, chyba że ma mniej niż dziesięć stóp kwadratowych.

Ponieważ ten artykuł koncentruje się na usuwaniu pleśni z mebli, założymy, że masz do czynienia z małymi płatkami pleśni.

Przed rozpoczęciem procesu usuwania upewnij się, że stosujesz odpowiednie środki ostrożności w odniesieniu do masek, rękawiczek i gogli. Następnie zbierz materiały potrzebne do projektu. Obejmuje to kilka myjek, wiadro z ciepłą wodą i rozwiązanie do usuwania pleśni, które można zmieszać we własnej kuchni.

Aby uzyskać roztwór, weź ciepłą wodę, sodę oczyszczoną i ocet i wymieszaj razem w czystej butelce z rozpylaczem. To bardzo łagodne rozwiązanie, ale niezwykle skuteczne. Ponieważ zajmujemy się meblami w tym poście, nie chcemy używać żadnych ostrych środków chemicznych do usuwania pleśni.

Wiele osób sugeruje stosowanie wybielacza do usuwania pleśni, ale zwykle trzymamy się z dala od wybielacza. Po pierwsze, wybielacz jest wypełniony chemikaliami, które nie są świetne dla układu oddechowego. Po drugie, wybielacz odparowuje bardzo szybko i często nie ma wystarczająco dużo czasu, aby wchłonąć i zabić wszystkie zarodniki pleśni, zanim wyparuje.

Następnie zabierz meble poza dom. Pomaga to zmniejszyć szanse, że zarodniki pleśni dostaną się w powietrze i zatrzasną na innych powierzchniach w domu. Dokładnie namocz obszar dotknięty pleśnią roztworem w butelce ze sprayem. Daj mu czas na rozpoczęcie pracy, a następnie delikatnie zacznij wycierać plastry pleśni. Jeśli masz uparte obszary pleśni, możesz użyć szczotki do szorowania, aby naprawdę dostać się do tego obszaru i usunąć pleśń.

Podczas szorowania (lub wycierania) powinieneś być w stanie zobaczyć, jak pleśń zaczyna się rozpraszać. Upewnij się, że pozbyłeś się z mebli wszystkich widocznych śladów pleśni, ponieważ nie chcesz powtarzać tego procesu za kilka tygodni, jeśli to w ogóle możliwe. Przed przeniesieniem mebli z powrotem do domu sprawdź, czy jest całkowicie suchy. Ponieważ drewno jest tak porowate, drewno ma tendencję do dłuższego suszenia, więc jeśli zajmujesz się wszystkimi drewnianymi meblami, upewnij się, że masz dość czasu, aby całkowicie wyschnąć.

Gdy wyschnie, umieść przedmioty z powrotem w środku, aby cieszyć się nimi w czasie wolnym.

Pleśń na meblach. Większe projekty

Wspomniałem wcześniej w artykule, że wszelkie łaty pleśni większe niż dziesięć metrów kwadratowych muszą być obsługiwane przez profesjonalną usługę usuwania pleśni. Masz jednak szczęście, ponieważ mamy cały zespół specjalistów od usuwania pleśni, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Zadzwoń do nas już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *