Pleśń i jej właściwości. Czy pleśń jest niebezpieczna?

Pleśń i jej właściwości.

Pleśń i jej właściwości. Testowanie pleśni: podstawy

Pleśń i jej właściwości. Jeśli wzrost pleśni w twoim domu osiągnął znaczny poziom, musisz przetestować pleśń z usługi naprawy pleśni. Dzięki sprzętowi i materiałom testowym będą w stanie ci dać. Jeśli ty lub członkowie twojej rodziny doświadczyli ostatnio objawów, które zdają się wprawiać w zakłopotanie twoich lekarzy, możesz spojrzeć na dom jako przyczynę problemu.

Toksyczna ekspozycja na pleśń może powodować wiele różnych objawów i prowadzi od łagodnego (kichanie, swędzenie oczu, drapanie w gardle) do skrajnego (depresja, zawroty głowy, problemy jelitowe). Pleśń może stać się bardzo dużym problemem, który może szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli podejrzewasz, że masz pleśń, może być konieczne przetestowanie twojego domu.

Pleśń i jej właściwości. Testowanie pleśni: od czego zacząć

Niestety testowanie pleśni nie jest czymś, co można zrobić samodzielnie. Być może widziałeś dostępne bez recepty zestawy do testowania form w lokalnym sklepie z narzędziami, ale nie dają one dokładnych wyników.

Kiedy jesteśmy wezwani do domu w celu naprawy pleśni, przeprowadzamy test wstępny i test końcowy. Test wstępny jest jednym z pierwszych kroków, które podejmujemy, i tutaj testujemy powietrze na zewnątrz domu i porównujemy go z powietrzem w domu.

Ponieważ pleśń jest naturalnym organizmem żywym, będzie się prezentować na zewnątrz bez względu na wszystko. Musimy sprawdzić, czy poziom pleśni w twoim domu jest znacznie wyższy.

Istnieje kilka różnych testów, które mogą przeprowadzić firmy zajmujące się naprawą pleśni.

Pleśń i jej właściwości. Pobieranie próbek powietrza

Pobieranie próbek powietrza jest częścią testu wstępnego. Ten rodzaj testu to taki, który pobiera próbkę powietrza z dowolnego pomieszczenia, w którym według ciebie obecność pleśni ma wpływ. Zbieramy powietrze do specjalnego pojemnika i poddajemy go analizie pod kątem zarodników pleśni. Dzięki temu dowiemy się, czy poziomy pleśni w twoim domu są podwyższone, gdy porównamy ją z poziomami pleśni poza twoim domem.

Pleśń i jej właściwości. Podnieś taśmę

Test taśmy nośnej jest tak prosty, jak się wydaje. Przyklejamy kawałek taśmy do powierzchni w pomieszczeniu, w którym według nas jest pleśń. Gdy taśma zostanie usunięta, jeśli na powierzchni znajdują się zarodniki pleśni, niektóre utkną na taśmie. Następnie kładziemy taśmę na mikro szkiełku i zamykamy w pojemniku, aby później mogła zostać przeanalizowana w laboratorium.

Wymaz z taśmy

Za pomocą testu wymazu z taśmy wymaz jest przeprowadzany po powierzchniach w dotkniętym obszarze domu i wysyłany do laboratorium w celu analizy. Ten test jest używany rzadko, ponieważ mówi nam tylko, jakiego rodzaju zarodniki pleśni są obecne w domu. Kiedy testujemy pleśń, musimy znać jej poziom, a nie tylko jakiego rodzaju. Bez względu na to, jaki rodzaj pleśni jest obecny, usuwamy go, więc wymaz z taśmy nie zapewnia nam potrzebnych informacji.

Profesjonalne usuwanie pleśni

Pleśń może siać spustoszenie w codziennym życiu. Może powodować nieestetyczne plamy i choroby w rodzinie i zwierzętach, ale nie jest to problem niemożliwy do usunięcia. Pomożemy Ci pozbyć się pleśni w domu i przywrócić rodzinę do zdrowszego, mniej stresującego środowiska. Jeśli podejrzewasz, że masz pleśń w domu, skontaktuj się z nami. Możemy odpowiedzieć na wszelkie pytania. Skontaktuj się z nami już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *