Pleśń w łazience. Usuwanie i zapobieganie pleśni łazienkowej

Pleśń w łazience.

Pleśń w łazience. Jeśli kiedykolwiek przeraziłeś się śluzowatą substancją na dole kabiny prysznicowej lub wokół kranu, nie martw się.

Wszyscy to przeżyliśmy.

Pleśń łazienkowa jest bardzo częstym problemem i nie oznacza, że ​​Twój dom jest brudny lub całkowicie zarażony pleśnią.

Może to jednak oznaczać, że masz problem z wilgocią, ale to nie znaczy, że nadszedł czas, aby panikować.

Oto kilka wskazówek dotyczących usuwania pleśni w łazience i zapobiegania jej.

Pleśń w łazience. Usuwanie pleśni łazienkowej

Byłbym skłonny się założyć, że kiedy pierwszy raz mieszkałeś sam bez rodziców, prawdopodobnie doświadczyłeś cudownej formy do łazienki.

Przyznaję, że pamiętam dzwonienie mojej mamy w panice w moim pierwszym mieszkaniu po tym, jak zobaczyłem zasłonę prysznicową poplamioną pleśnią.

Na szczęście usunięcie pleśni nie jest trudnym procesem, jeśli znajduje się na niewielkim obszarze. W rzeczywistości nie musisz nawet kupować żadnego specjalnego środka czyszczącego. Potrzebne przedmioty są prawdopodobnie w kuchni, co zawsze jest miłe do usłyszenia.

Usunięcie pleśni łazienkowej wymaga tylko białego octu, sody oczyszczonej, ciepłej wody i myjki. Połącz ocet, sodę oczyszczoną i wodę w pustej (i czystej) butelce ze sprayem i naprawdę dobrze wymieszaj roztwór.

Po wymieszaniu dokładnie namocz obszary dotknięte pleśnią. Nie wycieraj formy natychmiast, ponieważ roztwór potrzebuje czasu, aby się wsiąknąć i wniknąć aż do dna. Jeśli zbyt szybko go wytrzesz, istnieje szansa, że ​​nie usuniesz formy całkowicie, a drzwi pozostaną szeroko otwarte na powrót.

Po pozostawieniu roztworu do namoczenia przez dziesięć do piętnastu minut, weź ciepłą ściereczkę i dobrze ją wyszoruj. Powinno to usunąć każdą pleśń wraz z plamami, które mogły pozostawić.

Jako dodatkowy środek ostrożności, spryskaj roztwór ponownie tym obszarem, z wyjątkiem tego czasu, aż całkowicie wyschnie. Zapewni to dodatkowy impuls do walki z pleśnią w przyszłości.

Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapobiec powrotowi pleśni.

Pleśń w łazience. Zapobieganie pleśni łazienkowej

Przede wszystkim pleśń przyciąga wilgoć. Aby przetrwać, musi mieć wilgoć i źródło pokarmu.

Trudne jest jednak to, że pleśń może odżywiać się wieloma różnymi przedmiotami. Może przetrwać na tkaninach, drewnie, celulozie i innych. To sprawia, że ​​trudniej jest temu zapobiec, ale można to zrobić.

Przede wszystkim staraj się wyeliminować nadmiar wilgoci. Oczywiście, twoja łazienka będzie regularnie zawierać wilgoć, ale to nie znaczy, że pleśń ma tam rosnąć.

Po wzięciu prysznica lub kąpieli wytrzyj pozostałą wodę ręcznikiem. Obejmuje to zetrzeć lustro, które mogło zaparować z pary.

Ponadto natychmiast włóż do pralki wszystkie wilgotne ręczniki lub myjki. Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz mieć tendencję do rzucania ich na podłogę w pośpiechu i robienia dnia.

Nie bądź taki jak ja.

Wilgotne pranie może być magnesem dla pleśni i właśnie tego chcemy uniknąć.

Na koniec upewnij się, że Twoja łazienka jest odpowiednio wentylowana. To może być większy projekt niż oczekiwano, ale może być ogromną pomocą w zapobieganiu pleśni w łazience. Upewnij się, że wszelkie otwory wentylacyjne w łazience transportują nadmiar wilgoci na zewnątrz, a nie do innego pokoju w domu. Jeśli nie masz otworu wentylacyjnego, ale masz dostęp do okna, pękaj w oknie za każdym razem, gdy bierzesz prysznic, aby wypuścić parę z pokoju.

Pomaga to zapobiegać gromadzeniu się wilgoci na ścianach i innych powierzchniach w łazience, a ostatecznie pomaga chronić łazienkę przed pleśnią.

Pleśń w łazience. Profesjonalne usuwanie pleśni

Jeśli uważasz, że pleśń do łazienki jest zbyt duża, aby poradzić sobie sama, a nawet jeśli masz tylko jedno lub dwa pytania, zadzwoń do nas. Możemy pomóc odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w drodze do łazienki wolnej od pleśni. Skontaktuj się z nami już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *