Usuwanie pleśni z książek i przedmiotów papierowych

Usuwanie pleśni z książek

Usuwanie pleśni z książek. Jak zapewne zauważyłeś, mówimy o wszystkich rodzajach pleśni. Podaliśmy wskazówki dotyczące zapobiegania pleśniom, powiedzieliśmy, co przyczynia się do wzrostu pleśni, a nawet rozmawialiśmy o tym, jak usunąć pleśń z ubrań.

Usuwanie pleśni z książek. Ale co z innymi przedmiotami w twoim domu?

Mój brat niedawno zaczął zbierać stare książki. (Mówi, że są „vintage”, ale jestem po prostu szczery.) Jedna z książek, które kupił w lokalnym sklepie z używkami, miała pleśń rosnącą na krawędziach stron i od razu zacząłem się zastanawiać, co by to zrobiło zdejmij formę bez uszkadzania książki. (Tak, witaj w życiu kogoś, kto pracuje w branży usuwania pleśni).

I dlatego jest teraz post na blogu na temat usuwania pleśni z książek i innych artykułów papierniczych w domu. Czy jesteś gotowy aby zacząć?

Usuwanie pleśni z książek. Wzrost pleśni w ogóle

Zanim zagłębimy się w sposoby  usuwania pleśni, zróbmy szybki przegląd tego, co  powoduje, że pleśń rośnie.

Pleśń potrzebuje źródła pożywienia i wilgoci do wzrostu. Część wilgoci jest dość wycięta i sucha (widzisz, co tam zrobiłem?), Ale źródłem karmienia może być wiele różnych przedmiotów. Pleśń może znaleźć jedzenie w prawie wszystkim. Może karmić się wszystkim, od płyt kartonowo-gipsowych, przez izolację, aż po dywany i odzież. Uwielbia także chrupać na papierze, co prowadzi nas do następnego punktu.

Usuwanie pleśni z książek

Gdybyśmy mieli do czynienia z rozwojem pleśni na jakiejkolwiek twardej, nieporowatej powierzchni, automatycznie skierowałbym cię do starych wiernych – ciepłej wody, sody oczyszczonej i octu.

Ponieważ jednak mówimy o papierze, trochę się martwiłem, że mikstura może w jakiś sposób uszkodzić strony.

Przed rozpoczęciem usuwania pleśni upewnij się, że książki i strony z książkami są całkowicie suche. Weź ręczniki papierowe i umieść je między stronami i zamknij książkę. Pamiętaj, aby mocno docisnąć książkę, aby ręczniki papierowe mogły skutecznie wchłonąć nadmiar wilgoci.

Należy to zrobić kilka razy, aby całkowicie wysuszyć strony. W przeciwnym razie strony będą się marszczyć.

Następnie weź trochę nadtlenku wodoru i użyj go do zwilżenia szmatki, która nie pozostawi po sobie żadnych śladów włókien. Delikatnie wytrzyj pleśń. Być może będziesz musiał kilka razy przejrzeć formę, ale nie spiesz się, ponieważ nie chcesz zbyt energicznie pocierać i odrywać żadnej ze stron.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek trwałe plamy, możesz użyć innej wilgotnej szmatki z odrobiną rozcieńczonego soku z cytryny, aby je usunąć.

Jest to dość prosty proces dookoła i większość ludzi ma już składniki potrzebne w domu.

Jeśli jednak podejrzewasz, że odrobina pleśni na twoich książkach może być oznaką większych problemów w twoim domu, możemy również pomóc.

Usuwanie pleśni z książek. Profesjonaliści

Pleśń może być ogromną niedogodnością, a usunięcie pleśni może być zadaniem, którego możesz nie być gotowy, ale możemy pomóc. Nasz zespół certyfikowanych specjalistów odpowie na wszelkie pytania i pomoże opracować plan, który będzie zgodny z harmonogramem. Odkrycie pleśni w domu nie oznacza, że ​​musisz wszystko kontrolować. Skontaktuj się z nami już dziś, a ty i twoja rodzina wrócimy do zdrowszego, pozbawionego pleśni domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *