Narażenie na pleśń. Jaki środek grzybobójczy kupić?

Narażenie na pleśń

Narażenie na pleśń: jakie są objawy?

Narażenie na pleśń. Pleśń może powodować różne objawy u różnych osób, ale objawy są bardzo podobne do innych chorób, co utrudnia zdiagnozowanie.

Jestem pewien, że ostatnio widziałeś w mediach relacje z pleśni i żaden z nich nie jest dobry, ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszyscy są na nią uczuleni i nie będą wykazywać żadnych objawów. Ponadto, ponieważ każdy wykazuje inny zakres objawów, dla niektórych osób nie jest tak poważny.

Omówmy niektóre z najczęstszych objawów ekspozycji na pleśń, ponieważ dowiadujemy się więcej o problemach, jakie może powodować pleśń.

Narażenie na pleśń. Objawy narażenia na pleśń.

Objawy przypominające katar sienny

Kiedy cierpisz na katar sienny, cierpisz na katar, kichanie, swędzenie, łzawienie oczu i drapanie w gardle. Dodatkową stroną kataru siennego jest to, że prawdopodobnie masz te objawy tylko wtedy, gdy zmieniają się pory roku lub gdy ilość trawy lub pyłków w Twojej okolicy jest wyjątkowo wysoka.

Teraz wyobraź sobie, że cierpiałeś przez cały rok. Chociaż nie jest to rozdzierający ból, wciąż utrudnia zdolność do radzenia sobie w ciągu dnia i wykonywania codziennej rutyny.

W Warszawie mamy długi sezon alergiczny i jako ktoś, kto cierpi strasznie z powodu kataru siennego, mogę zaświadczyć, jak bardzo może to zrujnować Twój dzień. Zasadniczo muszę zaakceptować fakt, że zamierzam przez kilka dni przypominać lenistwo z The Goonies i czekać, aż wrócą moje leki.

Jeśli masz do czynienia z ekspozycją na pleśń, nie masz luksusu doświadczania objawów tylko kilka razy w roku. Jeśli mieszkasz w domu z pleśnią, gdy zaczniesz odczuwać objawy, najprawdopodobniej będziesz cierpieć z nimi, dopóki pleśń nie zostanie usunięta.

Narażenie na pleśń. Problemy z oddychaniem

Inni ludzie mają poważniejsze objawy. Biotoksyny uwalniane przez pleśń do powietrza mogą powodować duszność, świszczący oddech i zaciśnięcie klatki piersiowej.

Kaszel i świszczący oddech to problemy, które wiele osób nie bierze zbyt poważnie (ponieważ przez większość czasu nie mają się czym martwić), ale jeśli jesteś uczulony na pleśń, a choroba objawia się w ten sposób, może to prowadzić do większych problemów w dół drogi, takiej jak astma. Jeśli doświadczałeś tych objawów przez dłuższy czas i podejrzewasz, że pleśń rośnie w twoim domu, powinieneś udać się do lekarza.

Narażenie na pleśń. Rozwiązanie problemu

Pleśń jest podstępnym źródłem kłopotów, ponieważ może rosnąć w najmniejszych zakamarkach twojego domu, nie widząc go. Wszystko czego potrzebuje to woda i źródło pożywienia i może długo przebywać w domu.

Istnieje jednak kilka oznak, na które możesz zwrócić uwagę (lub nos) na własną rękę.

Jeśli zauważysz, że Twój dom jest czasem duszny lub wilgotny, oznacza to, że wilgotność w twoim domu jest zbyt wysoka i powietrze nie krąży prawidłowo. Sprawdź otwory wentylacyjne i kanały powietrzne, aby upewnić się, że nie ma zanieczyszczeń ani kurzu blokującego ścieżki, dzięki czemu możesz dostać świeże powietrze do domu, podczas gdy zużyte powietrze zostanie wyniesione na zewnątrz.

Użyj nosa, aby zlokalizować obszary o stęchłym zapachu. Pleśń ma bardzo wyraźny zapach i prawie zawsze jest pewnym znakiem, że pleśń rośnie gdzieś w domu.

Sprawdź wszystkie obszary, w których masz dostęp do wilgoci, takie jak łazienki, kuchnie i pralnie. Sprawdź okolice kranów i wanien, aby upewnić się, że nie ma wycieków powodujących problemy. Zajrzyj również do pralni, aby sprawdzić, czy pralka nie przecieka i czy suszarka nie zwiększa wilgotności w pomieszczeniu.

Mówiąc o pralni, staraj się nie gromadzić mokrych ręczników, ponieważ pleśń może nawet żerować na materiałach takich jak ręczniki i wilgotne ubrania. Zawsze opróżniaj pralkę i nie pozwól mokrym ubraniom siedzieć w pralce przez dłuższy czas.

Jeśli zrobiłeś to wszystko i nadal podejrzewasz, że masz pleśń, ale nie możesz jej znaleźć, czas zadzwonić do profesjonalistów.

Narażenie na pleśń. Skontaktuj się z nami

Think ECO Think BIO ma zespół certyfikowanych specjalistów, którzy są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania. My pomożemy Ci opracować plan, który będzie zgodny z twoją osią czasu i harmonogramem. Pozwól nam i twojej rodzinie wrócić na zdrowsze życie i dom bez pleśni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *