Pogoda i wzrost pleśni

Pogoda i wzrost pleśni

Pogoda i wzrost pleśni. Czy przygotowując się do pożegnania z latem i przygotowując się na chłodniejsze dni, jesteś przygotowany na ewentualne zmiany wzrostu pleśni?

Kiedy zmieniamy pory roku, wahania temperatury mogą prowadzić do doskonałych możliwości rozwoju pleśni, jeśli nie będziemy ostrożni.

Ale nie martw się. Dlatego tu jestem.

Pomogę ci dostrzec, co powoduje rozwój pleśni i kilka zmian, które możesz wprowadzić, aby Twoje domy były wolne od pleśni, gdy przechodzimy z sezonu na sezon.

Pogoda i wzrost pleśni. Wzrost pleśni i zmiany pór roku

Kiedy pory roku się zmieniają, w większości obszarów jest to stopniowa zmiana. Przechodząc od lata do jesieni, w większości rejonów nadal występują wyjątkowo ciepłe dni, po których następują chłodniejsze dni (i noce).  

Spadki temperatury mogą prowadzić do gromadzenia się kondensacji w domu. W niektórych przypadkach może to być bardzo oczywiste – lusterka zamglone w domu, okna i drzwi zbierające kondensat itp. Są jednak inne obszary, o których możesz nie myśleć.

Pogoda i wzrost pleśni. Poddasze

Poddasze są jednym z najpopularniejszych miejsc uprawy pleśni. Obszar ten jest podatny na duże wahania temperatury przez cały rok, ale problem pogłębia się podczas zmian sezonu.

Wszelkie małe zakamarki w pobliżu dachu prawdopodobnie gromadzą wilgoć z wilgoci i często izolacja na poddaszu stanowi idealną przekąskę dla pleśni.

Jeśli jakieś zwierzęta zbliżają się do twojego domu, ich drzwi wejściowe mogą być również dziurą na strychu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie ma dziur w dachu ani żadnych śladów zwierząt w okolicy.

Sprawdź, czy nie masz żadnych śladów nieszczelnego dachu, gdy tam jesteś. Nawet jeśli nie widzimy, jak pleśń rośnie, może znajdować się w najmniejszych pęknięciach i szczelinach.

Jeśli nie widać wzrostu pleśni, użyj nosa, aby zobaczyć, czy wyczuwasz stęchły zapach. Pleśń ma bardzo wyraźny zapach i w połączeniu z niektórymi innymi wymienionymi tutaj czynnikami istnieje duża szansa na rozwój pleśni.

Pogoda i wzrost pleśni. Piece i urządzenia klimatyzacyjne

Za twoim piecem lub urządzeniem grzewczym znajduje się kolejne główne miejsce na pleśń, gdy zmieniają się pory roku. Ponieważ piec zaczyna coraz częściej uruchamiać się w celu ogrzania domu, kondensacja łatwo się gromadzi i prowadzi do wzrostu pleśni.

Sprawdź okolice urządzeń klimatyzacyjnych i grzewczych, ponieważ pogoda zaczyna się ochładzać, jeśli istnieje szansa, że ​​będziesz korzystać z obu.

Pogoda i wzrost pleśni. Przewody powietrzne

Słaba wentylacja jest główną przyczyną wzrostu pleśni z kilku powodów.

Po pierwsze, brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do gromadzenia się kurzu, brudu i zanieczyszczeń w przewodach. Spowoduje to utrudnienie przepływu powietrza i może prowadzić do gromadzenia się wilgoci, co ma dodatkową zaletę w postaci brudu i resztek stanowiących źródło zasilania kolonii pleśni.

Po drugie, idealnie, wentylacja w domu prowadzi na zewnątrz. Oznacza to, że wilgoć, która gromadzi się podczas gorącego prysznica lub kąpieli, jest szybko usuwana na zewnątrz. Zmiana trasy wentylacji może nie być zadaniem, na które jesteś gotowy, ale jeśli w przeszłości zauważyłeś problem z pleśnią, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się temu wcześniej niż później.

Pogoda i wzrost pleśni. Skontaktuj się z nami

Jeśli już odkryłeś pleśń w swoim domu lub obiekcie, nie panikuj. Możemy pomóc i zrobimy to na osi czasu zgodnej z twoim harmonogramem. Zadzwoń do nas już dziś i porozmawiaj z naszym konsultantem, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój następny ruch, jeśli chodzi o pleśń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *