Oczyść dach innowacyjnym płynem IXOX-MOSS!

Oczyść dach. Różne wpływy środowiska, mech i tym podobne często sprawiają, że dachy są bardzo nieatrakcyjne. Aby dach nabrał nowego blasku, skutecznym środkiem zaradczym jest czyszczenie dachu. Możesz zrobić to czyszczenie przez profesjonalne firmy lub samodzielnie. Jednak to, na co należy zwrócić uwagę i o czym należy pomyśleć, zostało szczegółowo wyjaśnione w tym artykule.

Oczyść dach. Profesjonalne czyszczenie dachu pod wysokim ciśnieniem

Ogólnie rzecz biorąc, zwykłe zabrudzenia na dachach można bardzo dobrze usunąć za pomocą myjek wysokociśnieniowych. To prosta i dość skuteczna metoda, która jednocześnie usuwa mech i porosty.

Jednak niektóre pokrycia dachowe nie nadają się szczególnie do tego rodzaju czyszczenia – niektóre rodzaje dachówek są zbyt delikatne. Jeśli pokrycie dachowe zawiera azbest, czyszczenie pod wysokim ciśnieniem jest nawet zabronione przez prawo.

Z reguły myjki wysokociśnieniowe pracujące z gorącą wodą są znacznie bardziej wydajne niż urządzenia do zimnej wody. Jednak ze względu na urządzenie grzewcze do wody są one również znacznie cięższe i dlatego w niektórych przypadkach mogą być problematyczne w użyciu na dachu.

Oczyść dach. Czyszczenie nie ma wpływu na żywotność

Mycie dachu zawsze prowadzi do piękniejszego widoku – jeśli chodzi o żywotność i szczelność dachu, czyszczenie dachu nie daje jednak efektu, nawet jeśli niektóre reklamy mówią inaczej.

Centralne stowarzyszenie niemieckiej branży pokryć dachowych jasno określa czyszczenie dachu jako „środek czysto kosmetyczny”. Niewłaściwe czyszczenie może nawet pogorszyć wodoodporność dachu.

Oczyść dach. Jakie rodzaje zabrudzeń najczęściej występują na dachach

  • Brud i kurz z powietrza mogą osadzać się na dachówkach
  • Dachy mogą również „szlifować”
  • Mech i porosty mogą gromadzić się na dachówkach, które z czasem stają się porowate

Tak odbywa się czyszczenie dachu

  • Podłączenie wody
  • ewentualnie specjalne środki czyszczące
  • myjka wysokociśnieniowa
  • struktura
  • osobiste wyposażenie bezpieczeństwa

1. Zamocuj pomoce wspinaczkowe i urządzenia zabezpieczające

Przed przystąpieniem do prac na dachu należy ustawić i odpowiednio zabezpieczyć niezbędne rusztowanie, w tym celu wszystkim osobom pracującym na dachu należy zapewnić wystarczające samoblokowanie.

Liny zabezpieczające zapewniają tutaj najlepszą swobodę ruchów i dlatego w wielu przypadkach stanowią preferowaną ochronę. Wymogi prawne w tym zakresie można znaleźć w BGR 203.

2. Zgrubne czyszczenie dachu

W pierwszym przejściu wszystkie grube zabrudzenia, a także mech i porosty są dokładnie usuwane myjką wysokociśnieniową. Do usuwania mchu okazały się również specjalne urządzenia z obrotowymi szczotkami. Zwykle nic więcej nie jest potrzebne.

3. Całkowite czyszczenie dachu

W drugim przejściu dach jest ponownie dokładnie obrabiany od góry do dołu za pomocą urządzenia wysokociśnieniowego w celu wypłukania wszelkich zabrudzeń. Każde późniejsze uszczelnienie dachu może zapewnić skuteczną ochronę przed ponownym zabrudzeniem.

Oczyść dach
Mech na dachu

PORADY I WSKAZÓWKI

W przypadku niektórych dachów ciężar myjki wysokociśnieniowej na gorącą wodę może być zbyt duży. W każdym przypadku wymagana jest tutaj odpowiednia ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *